info@kopier.com.tr +90 374 215 87 71

 

 

HABERLER / DUYURULAR Tüm Haberler

KYOCERA DOCUMENT SOLUTIONS WORLDSTAR ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Portföyünde üstün teknolojili çok fonksiyonlu fotokopi makinaları ve lazer yazıcılar ile dokümantasyon çözümleri bulunan Japon Kyocera Document Solutions’un ürün ambalajları için tasarladığı darbe ölçme sistemi Dünya Paketleme Organizasyonu tarafından organize edilen WorldStar Yarışması Elektronik kategorisinde ödül aldı. Bu ödül firmanın ard arda aldığı yedinci, toplamda ise dokuzuncu ödüldür.

Her ülkede daha önce gerçekleşen paketleme yarışmasını kazananlar arasında gerçekleşen global yarışmada verilen prestijli uluslar arası WorldStar ödülü adayları çevresel uyumluluk, ekonomik etkinlik ve paketleme malzemelerinin orijinalliği konularında değerlendirip mükemmel paketlemeyi tanımlar niteliktedir.  Ödül töreni Milano, İtalya’da 19-23 Mayıs 2015 arasında gerçekleşen uluslararası fuar; IPACK-IMA 2015’te gerçekleşti.

Darbe ölçme sistemi hassas bir ekipmanın dikkatli taşındığından emin olunmasını sağladığı için nakliye esnasında sıkça kullanılmaktadır. Paket ciddi bir darbe aldığı zaman ölçme aleti renk değiştirmekte, bu sayede nakliyecilerde ulaşımın kalitesi konusunda farkındalık yaratmaktadır. Yeni sistem geleneksel darbe ölçme aletlerine göre daha geniş ve görülebilir renkli bir yüzeye sahiptir.  Çevresel açıdan ise kartonu boyaması için su bazlı fleksografik mürekkep kullanılmaktadır. Üstelik basit yapılı bir sistem olduğu için üretimi daha kolay ve ekonomiktir. Kyocera Document Solutions belirgin bir darbe durumunda oluşacak sabit renk üretimi konusunda iyileştirmelerine devam edecek, sistemi ABD, Çin ve Avrupa’da A3 çok fonksiyonlu fotokopi makinalarının taşınmasında kullanacak ve kullanımını artıracaktır.

Ürünlerin nakliyesinde kullanılan tüm malzemeler Kyocera Document Solutions bünyesinde geliştirilmekte ve tasarlanmakta olup mükemmel teknolojisi sayesinde yurtiçinde ve yurtdışında saygınlık kazanmıştır. Firma yazıcı ve çok fonksiyonlu fotokopi makinalarını dünya çapındaki müşterilerine güvenli bir şekilde ulaştırmak için çalışmalarını devam ettirecektir.